Zaznacz stronę

Wszyscy studiujący na UW mogą czerpać korzyści ze zniżek i rabatów przygotowanych przez samorząd. Tańsze są m.in. rozrywki kulturalne, sport, nauka oraz jedzenie. Można za pół ceny kupić np. bilety na spektakle w Teatrze Młyn lub skorzystać z 20% zniżki na całe menu w restauracji Latający Kufer .

Niestety jedynie niewielka liczba studentów korzysta z rabatów, a większość nawet nie wie, że istnieje tego typu inicjatywa. Naprawdę jest coś takiego jak samorządowe rabaty?- dziwi się studentka lingwistyki stosowanej, Joanna Pierzchała – Nie miałam pojęcia, że są jakieś zniżki dla studentów UW. Postaram się dowiedzieć o nich czegoś więcej. Podobnie reaguje Katarzyna Turowska, studentka bezpieczeństwa wewnętrznego – Studiuję już czwarty rok na UW i o żadnych zniżkach i rabatach nie słyszałam. Pewnie ich promowanie ogranicza się do internetu, a nie każdy przesiaduje tam całe dnie i śledzi wszystkie nowości samorządu. Może pomogłyby jakieś ulotki zostawione na wydziałach?

1

Samorząd wyjaśnia, że przy tak dużej liczbie studentów, dotarcie do wszystkich jest raczej niemożliwe. Informacje o samorządowych rabatach UW można znaleźć w Internecie, na specjalnie przygotowanej stronie internetowej i na fanpage’u. Także na niektórych wydziałach są porozwieszane plakaty.

Miejsc, gdzie można korzystać ze zniżek, jest wiele. Jedynym warunkiem jest ważna legitymacja studencka. Na stronie internetowej samorządowych rabatów powstał ich katalog. Są to m.in. placówki gastronomiczne, kluby, miejsca kulturalne, usługowe i sportowe. Tańsze o jedną piątą są np. ceny kursów w szkole tańca Salsa Factory i w Centrum Językowym Together. Zniżki dla studentów UW daje też nauka jazdy „Gocław”- kurs podstawowy kategorii B dostępny jest w cenie 1100zł zamiast 1500zł. Rabaty na całe menu dają restauracje, bary, stołówki i różnego rodzaju punkty gastronomiczne. Przykładem są restauracje VaBank i Aroma Espresso Bar, w których można zjeść o 10% taniej.

4

Projekt oparty jest tylko o barter, a pozyskiwanie zniżek odbywa się w różny sposób. Członkowie samorządu wyszukują ciekawe miejsca lub sami studenci przychodzą z prośbą o załatwienie zniżek w konkretnych obiektach. Bywa też, że partnerzy zgłaszają się z ofertą. Mają oni świadomość, że współpraca z Samorządem UW jest dla nich reklamą, gdyż na Uniwersytecie jest ponad 50 tysięcy studentów.

Głównym powodem, dla którego bierzemy udział w rabatach jest reklama tego miejsca – mówi jeden z pracowników Taniego Xera, które mieści się na ulicy Królewskiej – muszę jednak przyznać, że dość mało studentów UW pyta o zniżki.

2

Oprócz zniżek Samorządowe Rabaty organizują także wiele konkursów z nagrodami. Można w nich wygrać m.in. bilety do teatru i kina, wejściówki na warsztaty taneczne czy karnety sportowe. Wystarczy śledzić stronę internetową samorządu. Informacje o promocjach i najnowszych zniżkach mogą być przesyłane na skrzynkę pocztową. Próbuję szczęścia w konkursach samorządowych – mówi studentka filologii polskiej, Martyna Pietrzak – niestety nie udało mi się jeszcze nic wygrać, gdyż większość z nich opiera się na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Wymaga to systematycznego odwiedzania ich strony internetowej. Korzystałam już jednak ze zniżek w pizzerii i w kinie. Często to nawet 50% taniej.

Koordynacją Samorządowych Rabatów zajmuje się Komisja Promocji i Informacji Zarządu Samorządu Studentów.

Joanna Pietraszek

joanna_pietraszek